Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно правил парковки, остановки, стоянки транспортных средств

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2015 № 2228
Дата рассмотрения: 11.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів"

У законопроекті пропонується внести зміни до низки законодавчих актів, зокрема, Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), а також законів України "Про дорожній рух", "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про міліцію". Зокрема, у КУпАП пропонується: 1) доповнити Кодекс ст. 14-2, згідно з якою до адміністративної відповідальності за порушення правил паркування, зупинки та стоянки транспортних засобів, які зафіксовані технічними засобами, що мають функції фотозйомки, відеозапису та/або комп'ютеризованою системою контролю паркувального простору, притягається водій транспортного засобу, а в разі його відсутності на місці вчинення правопорушення - власник-фізична особа та/або керівник юридичної особи, яка є власником транспортного засобу; 2) внести зміни до ст. 152-1 КУпАП, якими розширюється суб'єктний склад адміністративного правопорушення, передбаченого цією статтею, змінюється об'єктивна сторона цього правопорушення, посилюються санкції за його вчинення; 3) внести зміни до статей 218 та 219 КУпАП, якими змінюються державні органи, що мають право розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1 - 3 ст. 152-1 КУпАП тощо.

До Закону України "Про дорожній рух" у проекті пропонується внести зміни, відповідно до яких: 1) розширюється компетенція місцевих рад різних рівнів щодо визначення посадових осіб, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення за порушення правил паркування транспортних засобів, тимчасового затримання транспортних засобів, а також створення комп'ютеризованої системи контролю паркувального простору (зміни до статей 6 та 7 Закону); 2) розширюється перелік обов'язків водіїв транспортних засобів (зміни до ст. 16 Закону); 3) ст. 25 доповнюється новими частинами 4 - 6, у яких регламентується порядок утворення комп'ютеризованої системи контролю паркувального простору.

У Законі України "Про міліцію" проектом пропонується внести зміни до ст. 10, поклавши на міліцію обов'язок надавати в он-лайн режимі певні відомості особам, уповноваженим виконавчим органом сільської, селищної, міської ради на розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1 - 3 ст. 152-1 КУпАП та ін.

Опрос