Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе на обязательное государственное пенсионное страхование" (относительно защиты прав сельскохозяйственных предприятий)

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2015 № 2223
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, відповідно до частини третьої статті 93 Регламенту Верховної Ради України Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянув на своєму засіданні 03 червня 2015 року проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо захисту прав сільгосппідприємств) (реєстр. N 2223), поданий народним депутатом України Д. Шпеновим.

Поданим законопроектом пропонується привести положення Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" у відповідність із чинними нормами Податкового кодексу України. Зокрема, пропонується внести зміни до абзацу четвертого пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", якими звільнити від відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Фактично пропонується повернути цим товаровиробникам ті пільги, яким вони користувались до 01.01.2015 року, як платники фіксованого сільськогосподарського податку.

Однак, Верховною Радою України 2 червня 2015 року в першому читанні прийнято аналогічний проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" щодо уточнення та приведення у відповідність об'єкта оподаткування для платників, що обрали спрощену систему оподаткування (реєстр. N 2229 доопрацьований), поданий народними депутатами України С. Євтушком, М. Кучером і іншими, в якому уточнено визначення платників, яким зменшується об'єкт оподаткування, з урахуванням зауваження Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України.

Міністерство соціальної політики України та Пенсійний фонд України підтримують законопроект.

Міністерство фінансів України надає висновок, що реалізація законопроекту не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України не має зауважень до запропонованих змін та вважає за доцільне об'єднати положення вищезазначених законопроектів.

Опрос