Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно права на депутатский запрос)

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2015 № 2222
Дата рассмотрения: 13.05.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо права на депутатський запит) (реєстр. N 2222 від 24 лютого 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 13 травня 2015 року (протокол N 18) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо права на депутатський запит)" (реєстр. N 2222 від 24 лютого 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Шпеновим Д. Ю.

Законопроект подано в порядку законодавчої ініціативи відповідно до частини першої статті 93 Конституції України, статті 89 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".

Згідно з пояснювальною запискою, Законопроект розроблений з метою усунення правової колізії між положеннями Закону України "Про статус народного депутата України" та Рішенням Конституційного Суду України N 16-рп/2003 від 14 жовтня 2003 року (справа про направлення запиту до Президента України).

Зокрема, на думку автора, рішення Конституційного Суду України 2003 року у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України про офіційне тлумачення норм закону, Конституційний Суд України не вирішував питання стосовно конституційності положень Закону України "Про статус народного депутата України", тому на даний момент існує правова колізія між рішенням Конституційного Суду України та положеннями Закону України "Про статус народного депутата України".

Відповідно до статті 150 Конституції України рішення Конституційного Суду України є обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені.

Для досягнення мети, автором Законопроекту пропонується виключити абзац 1 частини 4 статті 15 Закону України "Про статус народного депутата України" та доповнити частину 4 статті 15 новим абзацом, виклавши його в такій редакції: "Рішення про направлення попередньо підтриманого депутатського запиту до Президента України приймається Верховною Радою України більшістю від її конституційного складу".

Опрос