Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс законов о труде Украины в части защиты прав работников относительно безосновательного увольнения

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2015 № 2221
Дата рассмотрения: 09.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України в частині захисту прав працівників щодо безпідставного звільнення" (N 2221 від 24.02.2015 р.)

У проекті пропонується внести до пункту 5 статті 41 Кодексу законів України про працю зміни, згідно з якими власник або уповноважений ним орган може розривати трудовий договір у випадку припинення повноважень посадових осіб органів управління господарських товариств. Тоді як за чинною редакцією цього пункту трудовий договір може бути розірваний у випадку припинення повноважень будь-якої посадової особи. Крім цього, аналогічні уточнення вносяться до статей 130 та 132 КЗпП України, які визначають підстави та умови матеріальної відповідальності працівників. У Пояснювальній записці до проекту, необхідність його прийняття обґрунтовується тим, що зміни, які були внесені до КЗпП України Законом України від 13.05.2014 року N 1255-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів" "повністю знівелювали права працівників (які є посадовими особами) на працю та гарантії від безпідставного звільнення з роботи".

Розглянувши проект, Головне управління підтримує його прийняття за основу у першому читанні, оскільки така підстава як "припинення повноваження посадових осіб" характеризується юридичною невизначеністю і не може слугувати безпосередньою підставою розірвання трудового договору. За змістом трудового законодавства розірвання трудового договору з ініціативи власника може бути застосовано лише за визначені законодавством конкретні порушення, які повинні слугувати підставою припинення повноважень посадових осіб і які слід розглядати як юридичний наслідок таких порушень. Слід також врахувати, що чинний КЗпП вже містить правові підстави для звільнення таких посадових осіб (зокрема, у разі порушення ними умов контракту).

Зазначене повною мірою стосується і припинення повноважень посадових осіб органів управління господарських товариств, яке можливе лише у формі їх звільнення або переведення на іншу роботу та має здійснюватися з підстав, визначених у трудовому законодавстві. У зв'язку з цим підстави розірвання трудового договору з такими посадовими особами у пункті 5 статті 41 КЗпП України мають бути конкретизовані, оскільки само по собі розірвання трудового договору з невизначених законом підстав по суті є безпідставним звільненням, що суперечить загальним принципам трудового права. Виходячи з цього, пропонуємо викласти вказаний пункт статті 41 КЗпП України у такій редакції: "порушення посадовими особами органів управління господарських товариств законних прав та інтересів засновників (учасників) відповідного господарського товариства".

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос