Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной службе" (относительно отдельных вопросов поощрения государственных служащих к повышению квалификации путем обучения в Национальной академии государственного управления при Президенте Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2015 № 2218
Дата рассмотрения: 03.06.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана розглянув на своєму засіданні 3 червня 2015 року (протокол N 17) проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо окремих питань заохочення державних службовців до підвищення кваліфікації шляхом навчання в Національній академії державного управління при Президентові України) (реєстр. N 2218 від 24.02.2015), поданий народними депутатами України Д. Макар'яном, О. Гончаренком, Д. Ліньком, Т. Пастухом.

Законопроектом пропонується заохочувати державних службовців до навчання в Національній академії державного управління при Президентові України (дала - НАДУ) шляхом присвоєння після навчання 9 рангу в межах категорії посади, яку обіймав державний службовець на момент направлення на навчання. Якщо на момент закінчення навчання державному службовцю вже присвоєно 9 або вищий ранг, у такому випадку передбачається присвоєння наступного рангу позачергово і невідкладно в межах категорії посад або поза її межами.

Особам, які пройшли навчання у НАДУ і не є державними службовцями, в разі їх прийняття на державну службу законопроектом також пропонується присвоювати не нижче ніж 9 ранг в межах категорії посад або поза її межами. У випадку присвоєння особі вищого ніж 9 рангу при прийнятті на державну службу, за особистою заявою такої особи присвоюється наступний ранг позачергово і невідкладно в межах категорії посад або поза її межами.

Відповідні зміни пропонується внести до статті 29 Закону України "Про державну службу" від 16.12.93 р. N 3723-XII (далі - Закон).

Комітет з питань запобігання і протидії корупції вважає, що законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Комітет з питань бюджету у своєму висновку на даний законопроект зауважує, що реалізація його положень має вплив на показники бюджету (призведе до збільшення видатків державного бюджету). При цьому всупереч вимогам частини першої статті 27 Бюджетного кодексу України та частини третьої статті 91 Регламенту Верховної Ради України до нього не надано належне фінансово-економічне обгрунтування та пропозиції щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення його збалансованості.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку зауважує, що закладений у законопроекті підхід щодо присвоєння державному службовцю певних рангів як заохочення за проходження навчання у НАДУ не узгоджується з вимогами Закону, до якого пропонуються зміни.

Опрос