Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной службе" (относительно отдельных вопросов поощрения государственных служащих к повышению квалификации путем обучения в Национальной академии государственного управления при Президенте Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 24.02.2015 № 2218
Дата рассмотрения: 17.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо окремих питань заохочення державних службовців до підвищення кваліфікації шляхом навчання в Національній академії державного управління при Президентові України)" (реєстр. N 2218 від 24.02.2015 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянуто даний законопроект, в якому пропонується внести зміни до статті 29 Закону України "Про державну службу" (далі - Закон). У законопроекті пропонується заохочувати державних службовців до навчання у Національній академії державного управління при Президентові України (далі - НАДУ) шляхом присвоєння після проходження навчання 9 рангу в межах категорії посади, яку державний службовець обіймав на момент направлення на навчання, або поза межами відповідної категорії, або присвоєння наступного рангу позачергово і невідкладно, якщо на момент закінчення навчання державному службовцю вже присвоєно 9 або вищий ранг. Крім того, пропонується особам, які пройшли навчання у НАДУ, але не є державними службовцями, в разі їх прийняття на державну службу присвоювати не нижче ніж 9 ранг в межах категорії посад, або поза межами відповідної категорії. У випадку присвоєння такій особі вищого, ніж 9, рангу при прийнятті на державну службу особі за її особистою заявою присвоюється наступний ранг позачергово і невідкладно, в межах категорії посад або поза межами.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління вважає за необхідне висловити наступні зауваження та міркування щодо поданого проекту.

Головне управління у своїх висновках неодноразово звертало увагу на те, що правове регулювання відносин у сфері державної служби потребує концептуального оновлення шляхом прийняття нової редакції Закону України "Про державну службу". 17 листопада 2011 року було прийнято Закон України "Про державну службу" N 4050-VI, набрання чинності яким не один рік відтерміновується. Враховуючи, що 30.03.2015 р. до Верховної Ради України Урядом був внесений новий проект Закону України "Про державну службу" (N 2490), у даний час не уявляється доцільним вносити зміни до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. N 3723-XII.

У проекті закладено підхід щодо присвоєння державному службовцю певних рангів як заохочення за проходження навчання у НАДУ. Цей підхід не узгоджується з вимогами чинного Закону.

Перш за все необхідно звернути увагу на тісний зв'язок рангу та категорії посад, адже відповідно до чинної редакції Закону ранги присвоюються державним службовцям у межах відповідної категорії посад. Зокрема, 9 ранг може бути присвоєний як у межах четвертої, так і п'ятої категорії посад (ч. 1 ст. 26 Закону). Водночас у пропонованих змінах пропонується альтернативний спосіб присвоєння 9 (чи вищого) рангу державному службовцю: в межах категорії посади або поза межами відповідної категорії.

Опрос