Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статьи 165 и 252 Налогового кодекса Украины

Заключение к проекту закона Украины от 23.02.2015 № 2213
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 27 лютого 2015 року (протокол засідання N 11) розглянув проект Закону про внесення змін до статей 165 і 252 Податкового кодексу України (реєстр. N 2213), поданий Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом передбачається звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб благодійні організації (їх філії, представництва), за встановленим Кабінетом Міністрів України переліком, які матимуть право надавати благодійну допомогу без оподаткування у будь-якому розмірі громадянам, які мешкають (мешкали) на території проведення антитерористичної операції, а також в АР Крим, та/або вимушено покинули місце проживання населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція та територію АР Крим, та які взяті на облік у органах соціального захисту населення України.

Також законопроектом передбачається збільшити ставку рентної плати з 20 % до 70 % на природний газ, що передається для потреб населення.

Разом з тим, при видобуванні газу з нововведених свердловин (після 1 серпня 2014 року) та зареєстрованих в Державному реєстрі нафтових та газових свердловин протягом двох років з дати внесення таких свердловин до Реєстру буде застосовуватися понижуючий коефіцієнт в розмірі 0,55 від запропонованої ставки ренти. У цьому разі ставка буде становити 38 % замість 70 %.

Згідно з пояснювальною запискою це дозволить залучити до державного бюджету додаткові доходи в розмірі 9 млрд. гривень, що будуть спрямовані на пряму підтримку домогосподарств з низькими доходами.

Опрос