Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Таможенный кодекс Украины

Заключение к проекту закона Украины от 23.02.2015 № 2211
Дата рассмотрения: 24.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Митного кодексу України" (N 2211 від 23.02.2015 р.)

У законопроекті пропонується передбачити припинення виплати пенсій посадовим особам органів доходів і зборів у період їх роботи в цих органах (зміни до статті 588 Митного кодексу України), а також скасування виплати одноразової допомоги (за рахунок коштів Фонду соціального страхування України з подальшим стягненням цієї суми з винних осіб) сім'ям у разі загибелі посадової особи контролюючого органу, а також самим посадовим особам у разі заподіяння їм під час виконання службових обов'язків тяжких, легких чи середньої тяжкості тілесних ушкоджень (зміни до статті 590 цього Кодексу).

Головне управління вже висловлювало свою позицію щодо припинення виплати пенсій громадянам у період їх роботи на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій у висновку на законопроект N 2212 від 23.02.2015 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", де зазначало, що така пропозиція є досить сумнівною з точки зору економії коштів Пенсійного фонду України. Адже, у разі звільнення з роботи цих осіб, що є досить ймовірним, Пенсійний фонд України продовжуватиме виплату їм пенсій у встановлених чинним законодавством розмірах і економії коштів не відбудеться. Проте, це також може призвести до негативних наслідків в суспільстві та примноження кількості малозабезпечених осіб із тих громадян, які отримують невеликі розміри пенсій, а також до приховування заробітків і т. ін. Крім цього, на думку управління, зазначені заходи доцільніше приймати як тимчасові, наприклад, на період дії Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (з можливої пролонгацією його дії при прийняття закону про Державний бюджет України на наступний рік у разі, якщо економічне становище України не буде покращуватися), а не як норми постійної дії шляхом внесення змін до "базових" законів щодо регулювання відповідних суспільних відносин, як це пропонується у проекті.

Звертаємо також увагу на відсутність системного підходу та неузгодженість положень цього законопроекту щодо припинення або обмеження пенсій, призначених за спеціальними законами, з відповідними положеннями законопроекту N 2212. Так, у законопроекті N 2212 у змінах до Закону України "Про державну службу" пропонується, наприклад, не виплачувати пенсії особам, на яких поширюється дія цього Закону, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України "Про статус народного депутата України", "Про прокуратуру". А у період роботи на інших посадах/роботах пенсію, призначену відповідно до статті 37 цього Закону, пропонується виплачувати в розмірі 85 відсотків розміру призначеної пенсії, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Отже, зважаючи на те, що пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу", а саме, його 37 статтею, реалізація пропозиції про припинення виплати пенсій зазначеним особам у період їх роботи в цих органах незалежно від посад, на яких вони працюватимуть, призведе до порушення прав цих посадових осіб щодо рівності перед законом в порівнянні з іншими одержувачами спеціальних пенсій, у разі, якщо особа працюватиме на посаді, що не дає право на одержання пенсії за спеціальними законами.

Опрос