Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины

Заключение к проекту закона Украины от 23.02.2015 № 2210
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 27 лютого 2015 року (протокол N 11) розглянув проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо посадових осіб контролюючих органів) (реєстр. N 2210 від 23.02.2015 року), поданий Кабінетом Міністрів України.

Суб'єктом права законодавчої ініціативи у пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що з метою створення умов для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України законопроектом пропонується передбачити припинення виплати пенсій посадовим особам контролюючих органів у період їх роботи в цих органах (зміни до статті 344 Податкового кодексу України), а також скасування виплати одноразової допомоги (за рахунок коштів Фонду соціального страхування України з подальшим стягненням цієї суми з винних осіб) сім'ям у разі загибелі посадової особи контролюючого органу, а також самим посадовим особам у разі заподіяння їм під час виконання службових обов'язків тяжких, легких чи середньої тяжкості тілесних ушкоджень (зміни до статті 346 цього Кодексу).

Скасування виплати одноразової допомоги обґрунтовуються також і тим, що аналогічні по суті норми вже внесені до ряду спеціальних законів України (Лісовий кодекс України, закони України "Про державну виконавчу службу", "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", "Про прокуратуру" тощо) Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці" N 77-VIII від 28.12.2014 року.

Слід зазначити, що Кабінетом Міністрів України одночасно внесено на розгляд Верховної Ради України проекти законів України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення (реєстр. N 2212 від 23.02.2015 року) та про внесення змін до Митного кодексу України (щодо посадових осіб контролюючих органів) (реєстр. N 2211 від 23.02.2015 року). Законопроектом реєстр. N 2212 передбачається також встановити, що особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори, та інші), призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачувати. Законопроект реєстр. N 2211 по суті дублює норму запропонованих законопроектом реєстр. N 2210 змін до Податкового кодексу України.

Опрос