Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины

Заключение к проекту закона Украины от 23.02.2015 № 2209
Дата рассмотрения: 24.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

У законопроекті шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу України пропонується за рахунок видатків, що здійснюються з Державного бюджету України, фінансувати загальноосвітні навчальні заклади державної форми власності згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України. Також пропонується надати право Кабінету Міністрів України здійснювати розподіл і перерозподіл загальних обсягів субвенцій, передбачених статтями 1032 - 1035 цього Кодексу, між місцевими бюджетами, що обумовлено, як зазначено у супровідних до проекту документах, "відсутністю механізму додаткового розподілу і перерозподілу такої субвенції". Проектом також уточнюються положення щодо фінансування у 2015 році нових державних органів, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, а також вносяться правки технічного характеру.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

У проекті пропонується до складу видатків, що здійснюються з Державного бюджету України, віднести видатки на фінансування загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України. Зазначимо, що щоразу при зміні такого переліку виникатиме необхідність корегування відповідних показників бюджету. Можливо також саме у Кодексі доцільно було б визначити перелік таких закладів, або ж, принаймні, хоча б основні критерії, за якими Кабінет Міністрів України може формувати відповідний перелік.

Оновленою редакцією частини 6 ст. 108 Бюджетного кодексу України пропонується надати право Кабінету Міністрів України здійснювати розподіл і перерозподіл загальних обсягів субвенцій, передбачених статтями 1032 - 1035 цього Кодексу, між місцевими бюджетами. Внесена законодавча пропозиція, на нашу думку, потребує належного обґрунтування на предмет її узгодження з відповідними нормами статей 1032 - 1035 Кодексу, якими передбачено, що відповідні субвенції розподіляються між відповідними бюджетами на основі формули, яка розробляється відповідними ЦОВВ та затверджується Кабінетом Міністрів України (ч. 3 ст. 1032, ч. 3 ст. 1033, ч. 3 ст. 1034, ч. 3 ст. 1035), а також відповідності вимогам ст. 95 Конституції України, згідно з якою виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Опрос