Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно рекламы форекс-дилеров

Заключение к проекту закона Украины от 01.07.2015 № 2208а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Голови Верховної Ради України В. Б. Гройсмана від 2 липня 2015 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 28) розглянув законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реклами форекс-дилерів (реєстр. N 2208а від 01.07.2015 р.), внесений народними депутатами України С. Рудиком, О. Опанасенком, О. Кондратюк та ін.

Автори визначили, що завданням поданого законопроекту є створення законодавчих умов, при яких рекламування діяльності з надання послуг фізичним особам по здійсненню арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі на ринку форекс буде можливе лише для тих компаній, які отримали відповідні дозволи або ліцензії на території України, відповідно є резидентами і платниками податків в Україні. Як вважають автори, це дозволить суттєво зменшити неконтрольований відтік валюти за межі країни та унеможливити діяльність шахрайських компаній на форекс-ринку України.

Законопроектом передбачається внесення змін до законів України "Про рекламу", "Про Національний банк України" та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На думку членів Комітету відсутність законодавчого врегулювання питання рекламування діяльності форекс-дилерів використовується недобросовісними компаніями, які, під виглядом діяльності на міжнародному валютному ринку, створюють фінансові піраміди, або просто виманюють гроші з довірливих клієнтів, не здійснюючи насправді з цими грошима жодних операцій на фінансових ринках. Одним з основних інструментів діяльності таких шахрайських компаній є саме "агресивна" реклама, завдяки якій забезпечується приріст грошових коштів в фінансову піраміду.

Національний банк України вважає, що засоби, за допомогою яких планується реалізувати завдання законопроекту, не забезпечать досягнення основної його мети, а окремі положення - потребують суттєвого доопрацювання. Відповідно Національний банк України пропонує відхилити цей законопроект.

Головне науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України висловило зауваження до законопроекту та вважає, що за результатами розгляду в першому читанні цей проект доцільно відхилити.

Зваживши всі позиції щодо законопроекту, члени Комітету дійшли згоди щодо необхідності запобігання виникненню зазначеної ганебної практики шляхом законодавчого регулювання та вважають, що наявні вади проекту зможуть бути виправлені під час його подальшого опрацювання Парламентом.

У зв'язку з цим Комітету прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України включити цей законопроект до порядку денного пленарного засідання та за наслідками розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

Опрос