Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно рекламы форекс-дилеров

Заключение к проекту закона Украины от 01.07.2015 № 2208а
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реклами форекс-дилерів" (реєстр. N 2208а від 01.07.2015 р.)

У законопроекті пропонується доповнити Закон України "Про рекламу" новою статтею 25-2, якою встановлюються вимоги та особливості реклами компаній, які надають послуги фізичним особам по здійсненню арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі на ринку форекс (далі - форекс-дилери). Також пропонується запровадити санкції до порушників цієї норми у вигляді змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення шляхом додавання нової статті щодо порушення встановлених законодавством вимог щодо реклами та спонсорства форекс-дилерів. Крім того, у законопроекті пропонується доповнити повноваження Національного Банку України щодо контролю за дотриманням вимог законодавства компаніями, які надають послуги фізичним особам по здійсненню арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі на ринку форекс шляхом внесення змін до Закону України "Про Національний банк України".

Необхідність внесення цих змін у Пояснювальній записці до проекту Закону обґрунтовується "неврегульованістю на законодавчому рівні питання рекламування на території України діяльності компаній, які надають форекс-послуги фізичним особам-громадянам України".

Розглянувши законопроект, Головне науково-експертне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту такі зауваження та пропозиції.

1. Насамперед, слід зазначити, що запропоновані зміни до Закону України "Про рекламу" в частині визначення суб'єкта підприємницької діяльності, якому дозволяється реклама послуг форекс-дилерів не узгоджуються з предметом регулювання цього Закону, який визначає засади рекламної діяльності в Україні та регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами. За своїми ознаками діяльність форекс-дилерів можна класифікувати, як фінансові послуги, тобто операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів (стаття 1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг"). На сьогоднішній день питання діяльності форекс-дилерів не достатньо врегульовані в чинному законодавстві України. Тому, на нашу думку, на нинішньому етапі розвитку ринку форекс в України більш доцільним було б визначення засад правового регулювання цього ринку в Законі України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", а порядку державного регулювання та контролю (нагляду) у цій сфері - в Законі України "Про Національний банк України", надавши перевагу конкретизації порядку правового регулювання відповідних суспільних відносин на рівні підзаконних нормативно-правових актів.

Опрос