Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в пункт 9 Заключительных положений Закона Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" относительно отмены ограничений на индексацию пенсий

Заключение к проекту закона Украины от 23.02.2015 № 2201
Дата рассмотрения: 21.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до пункту 9 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо скасування обмежень на індексацію пенсій" (N 2201 від 23.02.2015 р.)

У законопроекті пропонується скасувати положення про встановлення на 2015 рік порядку та розміру індексації пенсій Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування (абзац 1, 2 пункту 9 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік").

Головне науково-експертне управління не заперечує пропозиції щодо встановлюються законом державних гарантій щодо індексації пенсій громадян, як і всіх інших соціальних гарантій. У своїх висновках Головне управління неодноразово зазначало, що вирішення питань, які стосуються права на відповідні соціальні виплати та їх розмірів, належить до повноважень Верховної Ради України як єдиного органу законодавчої влади. Адже, такий підхід випливає зі змісту пунктів 1 та 6 частини 1 статті 92 Конституції України, за якою виключно законами України визначаються: "права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина; основи соціального захисту,". Така ж позиція випливає із положень Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії", у якому зазначено, що державні гарантії щодо:індексації всіх доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, встановлюються законами України (стаття 18 Закону).

Разом з тим, вважаємо, що при розгляді цієї законодавчої пропозиції доцільно звернути увагу на необхідність дотримання балансу у встановленні відповідного рівня індексації усіх доходів громадян. При цьому важливо зазначити, що від розміру кожної заробітної плати (доходу), з яких відраховуються страхові внески до Пенсійного фонду, залежить рівень наповнюваності бюджету Пенсійного фонду, за рахунок коштів якого фінансується і індексація пенсій.

Опрос