Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский процессуальный кодекс Украины и Закон Украины "О судебном сборе" (относительно совершенствования порядка рассмотрения дел, касающихся взыскания неустойки по неуплаченным алиментам)

Заключение к проекту закона Украины от 23.02.2015 № 2197
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України від 23 лютого 2015 року Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 15 липня 2015 року (протокол N 29) проект Закону "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Закону України "Про судовий збір" (щодо вдосконалення розгляду справ, які стосуються стягнення неустойки по несплачених аліментах)" (реєстр. N 2197 від 23 лютого 2015 року), поданий народним депутатом України Крулько І. І. (далі - Законопроект).

Згідно з Пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою створення більш якісних умов для захисту прав дітей при сплаті аліментів.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до частини першої статті 110 Цивільного процесуального кодексу України та пункту 3 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір".

Розглядаючи Законопроект, Комітет з питань правової політики та правосуддя виходить з такого.

На думку членів Комітету, оскільки, запропоновані Законопроектом зміни дозволять законодавчо закріпити можливість розгляду спорів, які стосуються стягнення неустойки по несплаченим аліментам за місцем проживання/перебування позивача, прийняття Законопроекту є важливим з огляду на необхідність створення ефективного механізму захисту прав дітей, в тому числі права на матеріальне забезпечення.

Також, беручи до уваги кількість можливих витрат, пов'язаних з розглядом спорів про стягнення неустойки по сплаті аліментів, варто вирішити питання звільнення позивачів від сплати судового збору аналогічно як і для подання позовів щодо стягнення аліментів.

Крім того, члени Комітету звертають увагу, що зміни до пункту 3 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" варто узгодити з урахуванням того, що 22 травня 2015 року Верховною Радою України прийнятий в цілому Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", яким зазначена стаття викладена у новій редакції.

Опрос