Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в законы Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации" и "О воинской обязанности и военной службе" относительно образовательных гарантий для докторантов дневной формы обучения

Заключение к проекту закона Украины от 23.02.2015 № 2196
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до доручення Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони на засіданні 18 березня 2015 року розглянув проект закону України про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо освітніх гарантій для докторантів денної форми навчання (реєстр. N 2196), поданий народним депутатом України Л. Гриневич.

Проектом пропонується внести зміну до частини другої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", відповідно до якої не підлягатимуть призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період докторанти денної форми навчання.

У змінах до пункту 1 частини восьмої статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" проектом передбачається запровадити підставу для звільнення під час дії особливого періоду з військової служби цієї категорії осіб, якщо вони не висловлять бажання продовжувати службу.

Реалізація Закону не потребуватиме додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

Водночас, необхідно звернути увагу на те, що відповідно до частини другої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають студенти та аспіранти, які навчаються на денній формі навчання.

Опрос