Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно восстановления безоплатного питания, проезда, обеспечения учебниками учащихся общеобразовательных школ и безоплатного проезда для студентов и гарантии первого рабочего места для молодых специалистов

Заключение к проекту закона Украины от 20.02.2015 № 2186
Дата рассмотрения: 06.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення безоплатного харчування, проїзду, забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл та безоплатного проїзду для студентів і гарантії першого робочого місця для молодих спеціалістів" (реєстр. N 2186 від 11.02.2015 р.)

У законопроекті пропонується, шляхом внесення відповідних змін та доповнень до законів України "Про охорону дитинства", "Про зайнятість населення", "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про дошкільну освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", посилити соціальну захищеність сімей з дітьми, учнів, студентів шляхом: відновлення безоплатного харчування, проїзду, забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл; повного утримання державою учнів державних професійно-технічних навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів I - IV рівнів акредитації із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і дітей, які потребують особливих умов виховання; забезпечення першим робочим місцем молодих спеціалістів та ін.

Обґрунтування необхідності прийняття даного законопроекту обумовлено прийняттям Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" 28.12.2014 N 76-VIII "яким було відмінено безоплатні харчування, проїзд, забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл та безоплатний проїзд для студентів і гарантії першого робочого місця для молодих спеціалістів" (п. 1 Пояснювальної записки).

Головне науково-експертне управління, підтримуючи ідею відновлення та посилення гарантій соціального захисту населення, вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

1. Реалізація більшості положень законопроекту потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України, про що зазначено у Пояснювальній записці.

Означене повною мірою стосується: відновлення пільг на проїзд для учнів та студентів денної форми навчання (частина п'ята статті 9 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні"); забезпечення безоплатним проїздом до місця роботи педагогічних працівники позашкільних навчальних закладів у сільській місцевості (абз. 5 частини четвертої статті 21 Закону України "Про позашкільну освіту"); права на безоплатне забезпечення підручниками всіх учнів загальноосвітніх навчальних закладів (частина друга статті 35 Закону України "Про освіту"); випуск підручників, посібників, методичної літератури (абз. 4 частини другої статті 12 Закону України "Про освіту"); пропозицій щодо передачі у власність молодому працівникові житла, якщо він відповідно до трудового договору пропрацює в населеному пункті не менше десяти років (стаття 28 Закону України "Про зайнятість населення") та ін.

Опрос