Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления защиты объектов Красной книги Украины

Заключение к проекту закона Украины от 30.06.2015 № 2184а
Дата рассмотрения: 07.10.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

На розгляд Верховної Ради України вноситься проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту об'єктів Червоної книги України" (реєстр. N 2184а від 30.06.2015), поданий народними депутатами України Луценком І. В., Чорновол Т. М., Дерев'янком Ю. Б. та Розенблатом Б. С.

Метою зазначеного проекту, як зазначено авторами у Пояснювальній записці, є забезпечення збереження об'єктів Червоної книги України від винищення, а також умови відтворення таких об'єктів. Завданням цього проекту це недопущення винищення об'єктів Червоної книги України на ділянках лісового фонду.

Проектом передбачено внести зміни до Лісового кодексу України, відповідно до яких забороняється видавати спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів у разі виявлення на ділянці, виділеній для спеціального використання лісових ресурсів, об'єктів Червоної книги України, та, якщо даний вид спеціального використання лісових ресурсів може негативно вплинути на чисельність таких об'єктів.

Крім того, проект вносить зміни до положень Лісового кодексу України щодо заготівлі деревини. Зокрема, окремо заборонено винищувати та пошкоджувати дерева та чагарники, що є об'єктами Червоної книги України, а також дерева та чагарники, що є середовищем перебування (зростання) об'єктів Червоної книги України, у разі, якщо ці дії можуть негативно вплинути на чисельність таких об'єктів.

До того ж, вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та до Кримінального кодексу України, що пов'язані з реалізацією положень, які стосуються захисту об'єктів Червоної книги України у межах лісового фонду України.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України погоджуючись у цілому з тим, що внесення запропонованих змін певною мірою сприятиме збереженню та відтворенню рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, водночас зазначає наступне.

Опрос