Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно особенностей взыскания рентной платы за пользование недрами)

Заключение к проекту закона Украины от 09.02.2015 № 2183
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 8 квітня 2015 року (Протокол N 15) розглянув проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей справляння рентної плати за користування надрами) (реєстр. N 2183) від 09.02.2015 р., поданий народним депутатом України Кіршом О. В.

Законопроектом пропонується вирівняти податкове навантаження на підприємства, що видобувають газ природний, скасувавши ставку рентної плати при видобуванні природного газу на умовах договорів спільної діяльності у розмірі 70 % (зміни до підпункту 252.20 Податкового кодексу України) та підрозділ 91 розділу XX "Перехідні положення", яким встановлено тимчасові ставки рентної плати для таких договорів (діють до 1 липня 2015 року). Таке скасування дозволить нараховувати рентну плату на умовах договорів про спільну діяльність за ставками у розмірі 55 % (з покладів до 5000 метрів) та 28 % (з покладів понад 5000 метрів). Запропонований проект пропонується ввести в дію з дня його опублікування.

Згідно з пояснювальною запискою реалізація положень проекту надасть можливість збільшити видобуток природного газу та відповідних надходжень до Державного бюджету України.

Підтримуючи в цілому пропозиції щодо вирівнювання податкового навантаження на підприємства, що видобувають газ природний, народні депутати України - члени Комітету під час обговорення на засіданні Комітету, запропонували не скасовувати ставку рентної плати в розмірі 70 %, а передбачити застосування цієї ставки до договорів про спільну діяльність, стороною якого є держава.

Опрос