Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно особенностей взыскания рентной платы за пользование недрами)

Заключение к проекту закона Украины от 09.02.2015 № 2183
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей справляння рентної плати за користування надрами)"

У законопроекті шляхом внесення змін до Податкового кодексу України пропонується виключити:

норму, згідно з якою справляється рентна плата за користування надрами для видобування "природного газу, що видобутий під час виконання договорів про спільну діяльність", яка становить 70,0 % від вартості товарної продукції гірничого підприємства (п. 252.20 ст. 252);

абзац перший п. 1.1 підрозділу 91 "Особливості справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин" розділу XX "Перехідні положення", яким тимчасово, до 1 липня 2015 року, встановлюються особливості застосування деяких норм розділу IX "Рентна плата" цього Кодексу;

у підрозділі 10 розділу XX "Перехідні положення" пункти 4, 15, 16 та 17, а в абзаці першому пункту 161 слова і цифри "до 1 січня 2015 року" замінити словами "до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України" Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

1. На думку Головного управління, наведені у Пояснювальній записці до законопроекту обгрунтування щодо доцільності виключення з Податкового кодексу України норм, якими регулюються особливості справляння рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, що видобутий під час виконання договорів про спільну діяльність, є достатньо вагомими і заслуговують на увагу.

У той же час звертаємо увагу на те, що Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розрахований на чинній податковій базі і, зокрема, з врахуванням вимог п. 252.20 ст. 252 та підрозділу 91 "Особливості справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин" розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, якими визначається порядок справляння рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, що видобутий під час виконання договорів про спільну діяльність. Запровадження ж пропозицій законопроекту зменшить надходження від рентної плати до Державного бюджету України.

Звертаємо увагу на те, що відповідно до ч. 1 статті 27 Бюджетного кодексу України до законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов'язаний додати фінансово-економічне обгрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Якщо такі зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту подаються пропозиції змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету. Проект, що розглядається, відповідних пропозицій не містить.

Крім того, звертаємо увагу на те, що пропозиція п. 3 законопроекту, згідно з якою "цей Закон набирає чинності з дня його опублікування", не відповідає принципу стабільності податкового законодавства, закріпленому у пп. 4.1.9 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу України, за яким "зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року".

Опрос