Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно мер для обеспечения развития природно-заповедного фонда Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 19.02.2015 № 2178
Дата рассмотрения: 27.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін деяких законодавчих актів України (щодо заходів для забезпечення розвитку природно-заповідного фонду) (реєстр. N 2178 від 19.02.2015 р.)

Проект спрямований на вдосконалення законодавчого регулювання відносин з відшкодування збитків підприємствам, установам, організаціям, що перебувають у державній власності, установами природно-заповідного фонду у процесі набуття ними права користування земельними ділянками шляхом звільнення установ природно-заповідного фонду від відшкодування зазначених збитків. Відповідні зміни пропонується внести до Закону України "Про природно-заповідний фонд України" та Земельного кодексу України.

На підставі проведеного аналізу запропонованих змін Головне управління вважає за доцільне звернути увагу на наступне.

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що його прийняття "сприятиме прискоренню набуття установами природно-заповідного фонду права користування земельними ділянками", при цьому заплановані до вилучення у підприємств, установ, організацій земельні ділянки надаватимуться у постійне користування установам природно-заповідного фонду і будуть використовуватися ними з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об'єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність, в інтересах народу України. Слід зазначити, що цей бік справи, тобто позитивні наслідки розширення сфери діяльності установ природно-заповідного фонду, не викликає заперечень.

Проте, на думку управління, у даному випадку не можна залишати поза увагою інтереси підприємств, установ та організацій державної форми власності, в яких вилучаються землі, надані їм у постійне користування, і які внаслідок цього зазнають збитків. Пояснення цієї ситуації суб'єктом права законодавчої ініціативи, яке, по суті, зводиться до тези про "нераціональність" "фінансування бюджетними установами юридичних осіб державної форми власності за рахунок коштів Державного бюджету України", у даному випадку не є переконливим, оскільки не враховує цілу низку обставин, які мають суттєве значення для системної оцінки можливих наслідків запровадження запропонованих змін.

Опрос