Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно государственной регистрации вещных прав на земельный участок)

Заключение к проекту закона Украины от 19.02.2015 № 2177
Дата рассмотрения: 26.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо державної реєстрації речових прав на земельну ділянку)" (реєстр. N 2177 від 19.02.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", згідно з якими право оренди на нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки, що надані в оренду органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування на умовах та в порядку, визначеними статтею 13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", здійснюється без державної реєстрації права власності на такі земельні ділянки. Також у проекті пропонується замінити застарілі положення з питань отримання "державних актів на право власності на земельну ділянку" на нові, що регламентують оформлення речових прав на земельну ділянку.

Прийняття проекту дозволить усунути законодавчі перепони у реалізації приписів Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" з питань оренди нерозподілених (невитребуваних) земельних ділянок.

Підтримуючи законопроект, Головне управління звертає увагу на те, що одночасно варто було б запропонувати зміни до ст. 12 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", яка продовжує оперувати застарілими положеннями про державні акти на право власності на земельні ділянки, у той час, коли вимоги щодо видачі таких актів вже виключені із Земельного кодексу України (статті 125, 126).

Опрос