Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно запрещения взыскания в бесспорном порядке по договору о предоставлении потребительского кредита

Заключение к проекту закона Украины от 19.02.2015 № 2176
Дата рассмотрения: 10.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони стягнення у безспірному порядку за договором про надання споживчого кредиту" (реєстр. N 2176 від 19.02.2015 р.), внесений народними депутатами України О. Ю. Вілкулом та Д. В. Колєсніковим

У проекті пропонується внести до законів України "Про нотаріат", "Про заставу", "Про іпотеку" та "Про захист прав споживачів" зміни, які спрямовані на вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг шляхом встановлення заборони на вчинення виконавчих написів на документах, що встановлюють заборгованість за договорами про надання споживчих кредитів та/або їх забезпечувальними договорами. Таким чином, прийняття цього законопроекту, на думку суб'єктів права законодавчої ініціативи, створить умови, за яких стягнення з боржників за цими договорами буде можливим лише за рішенням суду та має припинити випадки позбавлення права власності на майно споживача-власника нотаріусами в односторонньому порядку без участі споживача-власника такого майна".

Головне управління в цілому підтримує зазначену пропозицію. Разом з тим вважаємо за доцільне висловити щодо неї такі зауваження та пропозиції.

1. У проекті пропонується частину 1 статті 87 Закону України "Про нотаріат" викласти у новій редакції, згідно з якою "для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість, крім документів, що встановлюють заборгованість за договорами про надання споживчих кредитів та/або їх забезпечувальних договорах". При цьому "виконавчий напис нотаріуса, вчинений на документі, що встановлює заборгованість за договором про надання споживчого кредиту та/або його забезпечувальним договором є нікчемним".

Таким чином, у першому абзаці нової редакції вказаної частини пропонується виключити із документів, на яких нотаріуси можуть вчиняти виконавчі написи, ті документи, що встановлюють заборгованість за договорами про надання споживчих кредитів та/або їх забезпечувальними договорами. У другому абзаці пропонується визнати виконавчий напис нотаріуса, вчинений на документі, що встановлює заборгованість за договором про надання споживчого кредиту та/або його забезпечувальним договором нікчемним.

Опрос