Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно реорганизации и ликвидации учебно-воспитательных заведений государственной и коммунальной форм собственности по согласованию территориальных общин)

Заключение к проекту закона Украины от 19.02.2015 № 2174
Дата рассмотрения: 07.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо реорганізації та ліквідації навчально-виховних закладів державної та комунальної форми власності за погодження територіальних громад" (реєстр. N 2174 від 19.02.2015 р.)

У законопроекті пропонуються внести зміни до законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про дошкільну освіту", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві", згідно з якими реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за згодою територіальної громади.

Необхідність розробки зазначеного законопроекту обумовлена прийняттям Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII від 28.12.2014 р., яким "було скасовано право територіальних громад приймати будь-які рішення щодо реорганізації та ліквідації загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форм власності" (п. 1 Пояснювальної записки).

Поділяючи необхідність збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форм власності, Головне управління водночас вважає за доцільне зазначити наступне.

За змістом відповідних положень Конституції України (стаття 140) та Закону України "Про місцеве самоврядування" (стаття 2), місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст. При цьому у статті 7 Закону передбачено, що предметом місцевого референдуму, який є формою вирішення територіальною громадою питань місцевого значення шляхом прямого волевиявлення, може бути будь-яке питання віднесене Конституцією України та законами України до відання місцевого самоврядування.

Таким чином, є підстави вважати, що чинне законодавство вже містить правові передумови для вирішення порушеного у законопроекті питання шляхом місцевого референдуму, у зв'язку з чим виникає сумнів щодо доцільності встановлення імперативного припису, згідно з яким реорганізація та ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів має здійснюватись виключно за згодою територіальних громад.

Опрос