Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод внутренне перемещенных лиц" (относительно компенсации стоимости поврежденного имущества внутреннеперемещенных лиц)

Заключение к проекту закона Украины от 18.02.2015 № 2167
Дата рассмотрения: 03.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (щодо компенсації вартості пошкодженого майна внутрішньо переміщених осіб)" (реєстр. N 2167 від 18.02.2015 р.), внесений народними депутатами Г. В. Логвинським та ін.

У проекті пропонується внести до статей 7 та 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" зміни, якими визначається, що такі особи мають право на отримання соціальних послуг незалежно від перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб та реєстрації місця проживання, а також на компенсацію пошкодженого майна.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Не заперечуючи проти необхідності забезпечення більш ефективного соціального захисту прав зазначеної категорії громадян України, звертаємо увагу на те, що для надання громадянину відповідних прав він повинен мати статус "внутрішньо переміщеної особи". Нагадаємо, що згідно з пунктом 1 статті 4 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, тобто без взяття на відповідний облік громадянин не може бути визнаний таким, що є внутрішньо переміщеною особою. Більш того, скасування вимоги про необхідність перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб може призвести до певних зловживань у цій сфері, у тому числі корупційних, оскільки, наприклад, отримати матеріальну допомогу зможуть особи, які не відносяться до внутрішньо переміщених осіб.

Опрос