Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно осуществления увеличения расходов в бюджет Министерства культуры за счет перевыполнения поступлений в государственный бюджет)

Заключение к проекту закона Украины от 25.06.2015 № 2165а
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік"

У законопроекті шляхом внесення змін до додатка N 3 "Розподіл видатків Державного бюджету України на 2015 рік", затвердженого Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", пропонується Міністерству культури України додатково спрямувати 14700 тис. гривень на фінансування бюджетної програми "Фінансова підтримка національних театрів" (код 1801110), зокрема, на погашення боргів за теплопостачання Державному підприємству "Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка" - 13100 тис. грн. та часткову компенсацію витрат на теплопостачання у другому півріччі 2015 року - 1600 тис. грн. Додаткові видатки пропонується здійснити за рахунок понадпланових надходжень до Державного бюджету України, які отримані в першому кварталі 2015 року.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

У законопроекті пропонується додаткові видатки Міністерству культури України на підтримку ДП "Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка" здійснити за рахунок перерозподілу обсягу понадпланових надходжень до Державного бюджету України, які отримані у першому кварталі 2015 року. Натомість інформації щодо обсягу таких надходжень до Державного бюджету України у зазначеному періоді та можливості здійснення додаткових витрат за рахунок понадпланових надходжень до проекту не надано. Звертаємо увагу на те, що згідно з вимогами ч. 1 ст. 27 Бюджетного кодексу України "до законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов'язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Якщо такі зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту подаються пропозиції змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету". Зважаючи на зазначене, вважаємо, що для прийняття зваженого рішення щодо пропозицій проекту доцільно було б отримати від Кабінету Міністрів України додаткову інформацію щодо можливості забезпечення пропонованого у законопроекті додаткового фінансування ДП "Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка" в межах коштів за бюджетною програмою "Фінансова підтримка національних театрів" (код 1801110), зважаючи також на те, що Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" від 17 вересня 2015 року N 704-VIII було збільшено видатки за даною програмою на 27915,4 тис. гривень.

Опрос