Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О лекарственных средствах

Заключение к проекту закона Украины от 02.03.2015 № 2162-1
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про лікарські засоби" (реєстр. N 2162-1 від 02.03.2015 р.)

Поданий законопроект є альтернативним до законопроекту N 2162 "Про лікарські засоби". Оскільки його положення не містять принципових відмінностей від зазначеного, тому зауваження, висловлені щодо законопроекту N 2162, багато в чому стосуються і цього законопроекту.

Насамперед, Головне науково-експертне управління звертає увагу на відсутність у супровідних документах належного обґрунтування необхідності прийняття нового Закону України "Про лікарські засоби". В Пояснювальній записці до законопроекту, зокрема, зазначається, що "законопроект розроблено відповідно до Концепції розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров'я України на 2011 - 2020 роки, затвердженої наказом МОЗ від 13.09.2010 р. N 769, яка визначає обіг лікарських засобів, як невід'ємну частину лікувального процесу". Проте таке обґрунтування виглядає недостатнім, оскільки, на нашу думку, має супроводжуватись аналізом практики застосування чинного закону, який би засвідчував наявність у ньому проблемних питань у сфері обігу лікарських засобів.

Деякі положення законопроекту не повною мірою узгоджені з Конституцією України. Зокрема, це зауваження стосується статті 10 законопроекту, за змістом якої дозволяється проведення клінічних випробувань лікарських засобів за участю неповнолітніх та осіб, які судом визнані недієздатними або цивільна дієздатність яких обмежена у зв'язку з психічним захворюванням.

Опрос