Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно установления административной ответственности за использование сепаратистской символики)

Заключение к проекту закона Украины от 25.06.2015 № 2161а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення адміністративної відповідальності за використання сепаратистської символіки) (реєстр. N 2161а від 25 червня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на своєму засіданні 16 вересня 2015 року (протокол N 34) на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення адміністративної відповідальності за використання сепаратистської символіки) (реєстр. N 2161а від 25 червня 2015 року), поданий народним депутатом України Купрієнком О. В. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою уникнення конфліктних ситуацій серед населення України, що спричиняється використанням сепаратистської символіки, а також дасть змогу посилити забезпечення громадського порядку. Основна ціль Законопроекту - встановлення адміністративної відповідальності за використання сепаратистської символіки.

Законопроектом пропонується доповнити главу 14 Кодексу України про адміністративні правопорушення новою статтею 173-3, встановивши відповідальність за використання сепаратистської символіки, а також внести зміни до статті 221 цього Кодексу, поклавши повноваження щодо розгляду таких категорій справ на суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів, та до статті 262 цього ж Кодексу, встановивши право органів внутрішніх справ на адміністративне затримання осіб, які використовують сепаратистську символіку чи їх атрибути.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Незважаючи на те, що діяння, за які пропонується встановити адміністративну відповідальність, по суті є формами реалізації конституційного права людини на свободу думки і слова, а також на вільне вираження своїх поглядів і переконань, частиною другою статті 34 Конституції України передбачено, що здійснення цих прав може бути обмежено законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам.

Опрос