Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно усовершенствования некоторых налоговых норм касательно сельскохозяйственных товаропроизводителей

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2015 № 2160-1
Дата рассмотрения: 20.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм стосовно сільськогосподарських товаровиробників"

У законопроекті пропонується пункт 2921.2 статті 2921 Податкового кодексу України викласти в новій редакції, згідно з якою при визначенні бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників повинна застосовуватися "нормативно грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), проведена станом на 1 липня 1995 року". Згідно з чинною нормою базою оподаткування для таких угідь є нормативно грошова оцінка одного гектара "з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що застосування нового порядку визначення бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи для сільськогосподарських товаровиробників збільшить податкове навантаження на них "більш ніж у 21 (двадцять один) раз!", що, на думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, "неминуче призведе до "тінізації" аграрного сектору економіки, зменшення офіційно декларованих обсягів земель, що обробляються сільськогосподарським товаровиробником, скорочення робочих місць, виплати заробітної плати у "конвертах", деякі сільськогосподарські товаровиробники припинять офіційно працювати, і будуть обробляти земельні ділянки без створення юридичної особи - як "одноосібники", у зв'язку з чим знизяться фактичні надходження до державного бюджету від оподаткування сільськогосподарських товаровиробників".

Головне управління, погоджуючись з наведеною суб'єктом права законодавчої ініціативи аргументацією на користь внесеної законодавчої пропозиції та з необхідністю встановлення економічно обґрунтованих розмірів оподаткування сільськогосподарських товаровиробників, у той же час вважає доцільним зауважити наступне.

1. Звертаємо увагу на те, що Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розрахований на чинній податковій базі і, зокрема, з врахуванням вимог пункту 2921.2 статті 2921 Податкового кодексу України, яким визначається порядок визначення бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи. Запровадження ж у життя пропозицій законопроекту зменшить надходження від єдиного податку, що зараховується до доходної частини бюджетів місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 статті 103 Бюджетного кодексу України "надання державою податкових пільг, які зменшують доходи місцевих бюджетів, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів". Відповідні пропозиції у поданому законопроекті відсутні.

Опрос