Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно введения смертной казни как вида наказания за коррупционные преступления)

Заключение к проекту закона Украины от 24.06.2015 № 2159а
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо впровадження смертної кари як виду покарання за корупційні злочини) (реєстр. N 2159а від 24 червня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо впровадження смертної кари як виду покарання за корупційні злочини) (реєстр. N 2159а від 24 червня 2015 року), поданий народним депутатом України Капліним С. М. (далі - Законопроект).

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою посилення кримінальної відповідальності за такі злочини, як прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою та незаконне збагачення.

Законопроектом закону пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 641 "Смертна кара", а також внести зміни до статей 12, 51, 52 цього Кодексу, чим забезпечити внесення смертної кари до переліку видів покарань, які можуть бути застосовані судом до осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, віднести смертну кару до основних покарань.

Шляхом внесення змін до статей 368, 3682 Кримінального кодексу України передбачається встановити можливість застосування смертної кари як виняткової міри покарання за корупційні злочини.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

Відповідно до пунктів 1, 22 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються: права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; діяння, які є злочинами, та відповідальність за них.

Верховна Рада України - єдиний орган законодавчої влади в Україні, одним із повноважень якого є прийняття законів (стаття 75, пункт 3 частини першої статті 85 Конституції України).

Опрос