Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе депутатов местных советов" (относительно особенностей отзыва депутата местного совета по решению местной организации партии)

Заключение к проекту закона Украины от 23.06.2015 № 2154а
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Гройсмана на своєму засіданні 15 вересня 2015 року (протокол N 22) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" щодо особливостей відкликання депутата місцевої ради за рішенням місцевої організації партії" (реєстр. N 2154а), поданий народним депутатом України Капліним С. М.

Зазначений законопроект, за визначенням суб'єкта права законодавчої ініціативи, розроблений з метою спрощення процедури відкликання депутата місцевої ради за рішенням місцевої організації партії.

Проаналізувавши положення даного законопроекту, народні депутати України - члени Комітету зазначили, що відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" відкликання депутата місцевої ради є невід'ємною складовою його статусу і визначається як дострокове припинення повноважень депутата.

Члени Комітету зауважили, що на сьогодні порядок відкликання депутатів місцевих рад врегульовано пунктом 4 розділу XV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 14 липня 2015 року N 595-VIII "Про місцеві вибори", яким і внесено зміни до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

Головне науково-експертне управління у своєму висновку від 7 серпня 2015 року за N 16/3-1213/2154а звертає увагу на те, що ідея проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" щодо особливостей відкликання депутата місцевої ради за рішенням місцевої організації партії" є концептуально неприйнятною. Оскільки передбачає відкликання депутатів місцевих рад у порядку, відмінному від процедури їх обрання, тобто без голосування виборців за відкликання депутатів. При цьому експерти наголошують, що положення поданого проекту не мають комплексного характеру та не передбачають оновлення положень чинного Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" у частині відкликання депутатів місцевих рад. Управління рекомендує за результатами розгляду в першому читанні відхилити зазначений законопроект.

Опрос