Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно проведения закупок лекарственных средств и изделий медицинских за счет средств Государственного бюджета специализированными фондами, организациями и механизмами ООН)

Заключение к проекту закона Украины от 25.02.2015 № 2152-1
Дата рассмотрения: 02.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо проведення закупівель лікарських засобів та виробів медичних за рахунок коштів Державного бюджету спеціалізованими фондами, організаціями та механізмами ООН)"

У законопроекті Прикінцеві положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" пропонується доповнити нормою, згідно з якою "Кабінетом Міністрів України затверджується особливий Порядок проведення в 2015 році закупівлі лікарських засобів та виробів медичних за рахунок коштів Державного бюджету спеціалізованими фондами, організаціями та механізмами ООН. Перелік лікарських засобів та виробів медичних, які підлягають закупівлі згідно зазначеного особливого Порядку, затверджується Кабінетом Міністрів України".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що законопроект розроблено з урахування "Коаліційної Угоди Верховної Ради України VIII скликання (п 4.5 Розділ XVI), якою передбачено: "Реформування системи державних закупівель лікарських засобів відповідно до європейських норм та принципів, що передбачає електронізацію закупівель, прямі закупівлі вакцин та лікарських засобів безпосередньо у виробника та інші методи та Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Постановою Верховної Ради України від 11.12.2014 N 26-VIII (абзацу 18 пункту 8), якою передбачається: усунення корупційних схем під час проведення тендерних закупівель в системі охорони здоров'я, передача функції державних закупівель, закупівля через міжнародні організації системи ООН та інші міжнародні організації та фонди". Зазначається також, що при цьому функції Міністерства охорони здоров'я України як головного розпорядника бюджетних коштів передаватимуться спеціалізованими фондам, організаціям та механізмам ООН, які забезпечуватимуть організацію та проведення закупівлі лікарських засобів та виробів медичних.

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зазначити наступне.

У проекті не визначається обсяг коштів, необхідний для здійснення відповідних закупівель, а також джерело їх фінансування. Звертаємо увагу, що відповідно вимог ч. 3 ст. 91 Регламенту Верховної Ради України та ч. 1 ст. 27 Бюджетного кодексу України до проекту слід надати належне фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки).

Опрос