Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно обеспечения закупок лекарственных средств и изделий медицинских за средства государственного бюджета с привлечением специализированных учреждений ООН)

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2015 № 2152
Дата рассмотрения: 02.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо забезпечення закупівель лікарських засобів та виробів медичних за кошти державного бюджету із залученням спеціалізованих установ ООН)"

У законопроекті Прикінцеві положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" пропонується доповнити нормою, згідно з якою "Кабінетом Міністрів України затверджується перелік лікарських засобів та виробів медичних, які підлягають закупівлі згідно особливого Порядку використання коштів за програмою 2301400 "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру", код функціональної класифікації видатків та кредитування бюджету - 0763 згідно з додатком N 3 до Закону у сумі 3291262,9 тис. грн., в частині закупівлі лікарських засобів та виробів медичних із залученням спеціалізованих установ ООН, який затверджується Кабінетом Міністрів України".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що законопроект розроблено "на виконання положень, закріплених в п. 4.5 Розділу VI Коаліційної угоди Верховної Ради України VIII скликання від 21.11.2014, а також положень абзацу 18 пункту 8 Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Постановою Верховної Ради України від 11.12.2014 N 26-VIII, які передбачають необхідність усунення корупційних схем під час проведення тендерних закупівель в системі охорони здоров'я, передачу функції державних закупівель від Міністерства охорони здоров'я України, зокрема до міжнародних закупівельних організацій (2015 - 2016 роки), а також для зниження цін на лікарські засоби, що закуповуються за кошти державного бюджету", що у свою чергу "дозволить здійснювати закупівлю лікарських засобів із залученням спеціалізованих установ ООН, які надають державам та іншим суб'єктам відповідні послуги (зокрема, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ)".

Головне управління щодо пропозицій проекту вважає доцільним зауважити наступне.

У новому пункті 14 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" пропонується увесь обсяг коштів у сумі 3291262,9 тис. гривень, визначений у додатку N 3 "Розподіл видатків Державного бюджету України на 2015 рік" на фінансування бюджетної програми "забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" (код 2301400) використати на закупівлю лікарських засобів та виробів медичних згідно з особливим Порядком використання передбачених коштів, який доручено затвердити Кабінету Міністрів України. Звертаємо увагу, що у поданих до законопроекту документах відсутня інформація щодо необхідності спрямування усього обсягу коштів за зазначеною програмою на закупівлі лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих установ ООН. Зауважимо, що згідно з вимогами ч. 3 ст. 91 Регламенту Верховної Ради України та ч. 1 ст. 27 Бюджетного кодексу України до проекту слід надати належне фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки).

Опрос