Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно освобождения от налогообложения лекарственный средств и изделий медицинских, закупленных в 2015 году за счет средств Государственного бюджета специализированными фондами, организациями и механизмами ООН)

Заключение к проекту закона Украины от 25.02.2015 № 2151-2
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування лікарських засобів та виробів медичних, що закуплені у 2015 році за рахунок коштів Державного бюджету спеціалізованими фондами, організаціями та механізмами ООН)"

У законопроекті пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання "лікарських засобів та виробів медичних, які закуплені згідно особливого Порядку проведення в 2015 році закупівлі лікарських засобів та виробів медичних за рахунок коштів Державного бюджету спеціалізованими фондами, організаціями та механізмами ООН, який затверджується Кабінетом Міністрів України. Перелік лікарських засобів та виробів медичних, які підлягають закупівлі згідно зазначеного особливого Порядку, затверджується Кабінетом Міністрів України".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття "дозволить знизити ціни на лікарські засоби та вироби медичні, що закуповуються за кошти державного бюджету, розширити доступ пацієнтів України до ефективних, якісних та безпечних лікарських засобів".

Головне управління, підтримуючи в цілому законодавчу пропозицію, у той же час звертає увагу на наступне.

1. Запропоноване у законопроекті звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання лікарських засобів матиме наслідком зменшення надходжень від податку на додану вартість до Державного бюджету України. Враховуючи, що згідно з вимогами п. 2 законопроекту "цей Закон набирає чинності з дня його опублікування", то, відповідно, зменшаться надходження до Держбюджету на 2015 рік, який розрахований на чинній податковій базі.

2. Згідно з законодавчою пропозицією податкові пільги поширюватимуться на закупівлі лікарських засобів та виробів медичних тільки у 2015 році. На наш погляд, таку законодавчу норму тимчасової дії доцільно було б включити до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, а не до основного тексту Кодексу.

Опрос