Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно освобождения от налогообложения лекарственных средств и изделий медицинских)

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2015 № 2151-1
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування лікарських засобів та виробів медичних)"

У законопроекті пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з "постачання лікарських засобів та виробів медичних, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України, що закуплені згідно особливого Порядку використання коштів за програмою 2301400 "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру", в частині закупівлі лікарських засобів та виробів медичних із залученням спеціалізованих установ ООН, який затверджується Кабінетом Міністрів України".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття "дозволить усунути корупційні ризики при здійсненні закупівель лікарських засобів за кошти державного бюджету, знизити ціни на лікарські засоби, що закуповуються за кошти державного бюджету, розширити доступ пацієнтів України до найбільш ефективних, якісних та безпечних лікарських засобів".

Головне управління, підтримуючи в цілому законодавчу пропозицію, у той же час звертає увагу на наступне.

Запропоноване у законопроекті звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання лікарських засобів матиме наслідком зменшення надходжень від податку на додану вартість до Державного бюджету України. Враховуючи, що згідно з вимогами п. 1 розділу II законопроекту "цей Закон набирає чинності з дня його опублікування", то, відповідно, зменшаться надходження до Держбюджету на 2015 рік, який розрахований на чинній податковій базі.

Згідно з проектом податкові пільги поширюються на операції з постачання лікарських засобів та виробів медичних, закупівля яких здійснюється "згідно особливого Порядку використання коштів за програмою 2301400 "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру". Така пропозиція потребує, на нашу думку, додаткового уточнення. Звертаємо увагу на те, що відповідно до ч. 1 ст. 96 Конституції України Державний бюджет України затверджується щорічно Верховною Радою України на період з 1 січня по 31 грудня, що також дістало відображення у п. 24 ст. 2 Бюджетного кодексу України, згідно з яким "закон про Державний бюджет України - це закон, який затверджує Державний бюджет України та містить положення щодо забезпечення його виконання протягом бюджетного періоду", та у п. 1 ст. 3 цього ж Кодексу, відповідно до якого "бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року". Згідно з вищезазначеним програма 2301400 "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру" також затверджена Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" тільки на 2015 рік. При цьому немає гарантії, що така ж програма буде передбачена у законах про Державний бюджет України у наступних роках, в той же час як податкова пільга запроваджується на постійній основі.

Опрос