Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Налоговый кодекс Украины относительно освобождения от налогообложения некоторых лекарственных средств и медицинских изделий

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2015 № 2151
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики на своєму засіданні 8 квітня 2015 року (протокол N 15) розглянув проект Закону про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів, поданий народними депутатами України Богомолець О. В., Сюмар В. П., Іоновою М. М., Корчинською О. А., Гопко Г. М., Загорієм Г. М., Третьяковим О. Ю., Алексєєвим І. С., Дроздиком О. В., Сисоєнко І. В., Яринічем К. В., Кремінем Т. Д., Мусієм С. С. (реєстр. N 2151 від 07.04.2015 р. доопрацьований).

Редакція законопроекту доопрацьована у Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та у Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров'я разом з представниками Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби.

При доопрацюванні законопроекту було враховано зауваження народних депутатів України - членів Комітету з питань податкової та митної політики щодо унеможливлення побудови ланцюга постачання лікарських засобів від імпортера чи виробника лікарських засобів до кінцевих споживачів з метою недопущення ухилення від оподаткування податком на додану вартість.

У зв'язку з цим, законопроектом передбачається звільнити від податку на додану вартість операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів та медичних виробів та операції тільки першого постачання лікарських засобів, медичних виробів на митній території України імпортером або виробником.

Також законопроектом уточнено бюджетні програми у межах виконання яких Міністерство охорони здоров'я України укладає угоди зі спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі, перелік яких визначений Законом України "Про здійснення державних закупівель", на підставі яких складаються договори на підставі яких здійснюється ввезення на територію України чи придбання на території України лікарських засобів і медичних виробів.

Опрос