Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Налоговый кодекс Украины (относительно освобождения от обложения налогом на добавленную стоимость операций по ввозу и поставке лекарственных средств)

Заключение к проекту закона Украины от 17.02.2015 № 2151
Дата рассмотрения: 27.02.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення та постачання лікарських засобів)"

У законопроекті пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з "постачання лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, на підставі договорів, укладених між постачальниками таких лікарських засобів та міжнародними закупівельними організаціями, за визначенням, наведеним у Законі України "Про здійснення державних закупівель", якщо такі договори між постачальниками та міжнародними закупівельними організаціями укладені на виконання угоди щодо закупівлі між центральним органом виконавчої влади України, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, та відповідною міжнародною закупівельною організацією".

У Пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його прийняття "дозволить усунути корупційні ризики при здійсненні закупівель лікарських засобів за кошти державного бюджету, забезпечити своєчасність та прогнозованість постачання лікарських засобів в заклади охорони здоров'я, знизити ціни на лікарські засоби, що закуповуються за кошти державного бюджету, розширити доступ пацієнтів України до найбільш ефективних, якісних та безпечних лікарських засобів".

Головне управління, підтримуючи в цілому законодавчу пропозицію, у той же час звертає увагу на наступне.

Запропоноване у законопроекті звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання лікарських засобів матиме наслідком зменшення надходжень від податку на додану вартість до Державного бюджету України. Враховуючи, що згідно з вимогами п. 2 законопроекту "цей Закон набирає чинності з дня його опублікування", то, відповідно, зменшаться надходження до Держбюджету на 2015 рік, який розрахований на чинній податковій базі.

На наш погляд, доцільно було б більш чітко визначити, які саме операції з звільняються від оподаткування ПДВ. Можливо, замість виразу "постачання "лікарських засобів," доцільно було використати "постачання на митній території України та ввезення на митну територію України", яке вживається у чинному пп. "в" п. 193.1 ст. 193 Податкового кодексу України.

Опрос