Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О побочных продуктах животного происхождения, не предназначенных для потребления человеком" (относительно согласования его положений в сфере обращения с продуктами животного происхождения, относящимися к категории II, с требованиями законодательства ЕС)

Заключение к проекту закона Украины от 23.06.2015 № 2150а
Дата рассмотрения: 23.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною" (щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії II, з вимогами законодавства ЄС)" (реєстр. N 2150а від 23.06.2015 р.)

У проекті пропонується внести до Закону України "Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною" (далі - Закон) зміни, згідно з якими його стаття 1 доповнюється визначенням змісту терміна "органічні добрива та покращувачі ґрунту"; до переліку побічних продуктів тваринного походження, які належать до категорії II, додаються такі продукти як "немінералізоване гуано і вміст травного тракту" (зміни до статті 12 Закону); встановлюються способи, з допомогою яких мають бути використані, оброблені або перероблені побічні продукти тваринного походження, що належать до категорії II (стаття 151, якою доповнюється Закон) тощо. Прийняття проекту, як зазначено у Пояснювальній записці до нього, дозволить привести положення Закону "у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії II, у відповідність з вимогами законодавства ЄС, а також усунути надмірні та необгрунтовані перешкоди для розвитку тваринництва та рослинництва в Україні".

Головне управління, проаналізувавши проект, підтримує його прийняття за основу у першому читанні. Разом з тим звертаємо увагу на те, що, як у чинній редакції статті 15 Закону, так і у статті 151, якою пропонується його доповнити, регулюються відносини щодо поводження з побічними продуктами тваринного походження, що належать до категорії II. У цій ситуації з точки зору дотримання вимог законодавчої техніки слід не доповнювати Закон новою статтею 151 з одночасним виключенням з нього статті 15, як це пропонується у проекті, а викласти цю статтю у новій редакції. Крім цього, у пункті 5 статті 151 варто уточнити, яким чином (з відповідною обробкою чи без) зазначені продукти мають використовуватися при виробництві кормів.

Опрос