Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно проведения в 2015 году закупок лекарственных средств и изделий медицинских за счет средств Государственного бюджета специализированными фондами, организациями и механизмами ООН)

Заключение к проекту закона Украины от 25.02.2015 № 2150-2
Дата рассмотрения: 02.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо проведення у 2015 році закупівель лікарських засобів та виробів медичних за рахунок коштів Державного бюджету спеціалізованими фондами, організаціями та механізмами ООН)" (реєстр. N 2150-2 від 25.02.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до низки законів України з метою створення механізму закупівлі "лікарських засобів та виробів медичних, які закуплені згідно особливого Порядку проведення в 2015 році закупівлі лікарських засобів та виробів медичних за рахунок коштів Державного бюджету спеціалізованими фондами, організаціями та механізмами ООН, який затверджується Кабінетом Міністрів України. Перелік лікарських засобів та виробів медичних, які підлягають закупівлі згідно зазначеного особливого Порядку, затверджується Кабінетом Міністрів України".

Головне управління, підтримуючи ідею забезпечення своєчасності та прогнозованості постачання лікарських засобів в заклади охорони здоров'я, зниження ціни на лікарські засоби, розширення доступу пацієнтів України до найбільш ефективних, якісних та безпечних лікарських засобів, розглянувши законопроект в межах відведеного часу, вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження і пропозиції.

В змінах до частини четвертої статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" йдеться про "закупівлю лікарських засобів та виробів медичних за рахунок коштів Державного бюджету спеціалізованими фондами, організаціями та механізмами ООН". З таким формулюванням навряд чи можна погодитись з огляду на те, що попри залучення до Послуги постачання медикаментів в рамках спеціалізованих агенцій ООН таких структурних підрозділів як Підрозділ Постачань ЮНІСЕФ, Копенгагенський логістичний центр, Міжвідомча фармацевтична координаційна група, Фармацевтичний та терапевтичний комітет ВООЗ, закупівля лікарських засобів здійснюється відповідними урядами або центральними органами державної влади на основі укладених із спеціалізованими агенціями міжнародних договорів.

Поданий законопроект містить положення щодо дійсності реєстраційних посвідчень на відповідні лікарські засоби впродовж лише одного року та можливості їх ввезення на територію України лише до 1 липня 2016 р., що, на думку Головного управління, потребує відповідного обгрунтування. Адже, задекларована у Пояснювальній записці до законопроекту його мета - реформування вітчизняної системи державних закупівель лікарських засобів - є доволі комплексною і її вирішення у стислі терміни виглядає проблематичним.

Опрос