Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе депутатов местных советов" относительно осуществления преподавательской, научной и творческой деятельности

Заключение к проекту закона Украины от 23.06.2015 № 2146а
Дата рассмотрения: 15.07.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" щодо здійснення викладацької, наукової та творчої діяльності (реєстр. N 2146а від 23 червня 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя розглянув на відповідність Конституції України проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" щодо здійснення викладацької, наукової та творчої діяльності (реєстр. N 2146а від 23 червня 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України Артеменком А. В.

Згідно з пояснювальною запискою до Законопроекту він розроблений з метою приведення вимог Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" у відповідність до рішення Конституційного Суду України та законодавства, яке регулює зазначене питання.

Для досягнення мети автором пропонується внести зміни до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", виключивши положення щодо можливості депутата місцевої ради, обраного секретарем сільської, селищної, міської ради, головою, заступником голови районної, обласної, районної у місті ради займатися науковою, творчою або викладацькою діяльністю лише у позаробочий час.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

У Конституції України визначається, що Україна є правовою державою (стаття 1), органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (частина друга статті 6), закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (частина друга статті 8).

За приписом частини другої статті 19 Основного Закону України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною третьою статті 140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Опрос