Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении прав и гарантий детей - жертв вооруженного конфликта, военных действий, временной оккупации территории Украины

Заключение к проекту закона Украины от 16.02.2015 № 2146
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо проекту Закону "Про забезпечення прав та гарантій дітей - жертв збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації території України" (реєстр. N 2146 від 16 лютого 2015 року)

Комітет з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні 08 квітня 2015 року (протокол N 15) розглянув на відповідність Конституції України проект Закону "Про забезпечення прав та гарантій дітей - жертв збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації території " (реєстр. N 2146 від 16 лютого 2015 року) (далі - Законопроект), поданий народним депутатом України О. Фельдманом.

Згідно з Пояснювальною запискою метою Законопроекту є встановлення додаткових гарантій для дітей, які постраждали внаслідок перебування у зоні збройного конфлікту, воєнних дій, у районах проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації території України. Для досягнення поставленої мети пропонується визначити правовий статус дітей-жертв збройного конфлікту, воєнних дій на території України, встановити гарантії дотримання прав та законних інтересів дітей-жертв збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації території України.

Також пропонується внести зміни до законів України "Про охорону материнства", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про безоплатну правову допомогу", "Про оздоровлення та відпочинок дітей", "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю", "Про соціальні послуги", "Про забезпечення прав і свобод внутрішнього переміщення осіб", "Про житловий фонд соціального призначення", "Про застосування амністії в Україні", Житлового кодексу Української РСР, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України. Вони, зокрема, передбачають закріплення механізмів забезпечення прав дітей, встановлення заборони участі дітей у воєнних діях і збройних конфліктах, створення дитячих воєнізованих організацій і формувань, пропаганди серед дітей війни та насильства, встановлення кримінальної відповідальності за вербування та використання у збройних конфліктах дітей та ін.

Вирішуючи питання про відповідність Законопроекту положенням Конституції України, Комітет виходить з такого.

Опрос