Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении прав и гарантий детей - жертв вооруженного конфликта, военных действий, временной оккупации территории Украины

Заключение к проекту закона Украины от 16.02.2015 № 2146
Дата рассмотрения: 08.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про забезпечення прав та гарантій дітей-жертв збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації території України" (N 2146 від 16.02.2015 р.)

У законопроекті пропонується на рівні окремого закону встановити гарантії дотримання прав та законних інтересів дітей-жертв збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації території України. Передбачається також внесення відповідних змін до законів України "Про охорону дитинства", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про безоплатну правову допомогу", "Про оздоровлення та відпочинок дітей", "Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю", "Про соціальні послуги", "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", "Про житловий фонд соціального призначення", "Про застосування амністії в Україні", Житлового кодексу Української РСР, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України.

Головне науково-експертне управління, не заперечуючи проти необхідності посилення захисту дітей, права та інтереси яких були порушені внаслідок збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації території України, вважає за доцільне зазначити наступне.

1. Необхідно відмітити, що положення проекту щодо забезпечення прав та інтересів дітей-жертв збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації території України значною мірою віднесені до предмету регулювання Закону України "Про протидію торгівлі людьми". Це стосується в тому числі і питання статусу дитини-жертви збройного конфлікту, воєнних дій, тимчасової окупації території України (в тому числі і відповідні зміни до статті 11 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування"), допомоги такій дитині, попереджувальної роботи щодо захисту дітей від участі у воєнних діях і збройних конфліктах. Те ж саме стосується і окремих змін до Закону України "Про охорону дитинства". Зокрема, змін до статті 30 цього Закону стосовно попереджувальних заходів з вербування та використання дітей у воєнних діях та збройних конфліктах, їх демілітаризації, демобілізації та реінтеграції. Тому відповідні зміни доцільно вносити саме до зазначеного Закону.

Опрос