Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно устранения коммерциализации власти

Заключение к проекту закона Украины от 13.02.2015 № 2143
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової політики та підприємництва 18 березня 2015 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення комерціалізації влади" (реєстр. N 2143), поданий народними депутатами України Продан О. П., Пинзеником В. М., Сироїд О. І., Чумаком В. В., та Юринець О. В.

Законопроект, на думку авторів, має на меті зниження ризиків корупційної складової при наданні адміністративних послуг, забезпечення ефективного виконання державними виконавцями їх функцій, а також уникнення комерціалізації діяльності органів державної влади.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України в своєму висновку від 12.03.2015 року вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно направити на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій (додається).

Комітет з питань запобігання і протидії корупції у своєму висновку від 19.03.2015 року зазначає, що у проекті акта не виявлено корупціогенних факторів та проект акта відповідає вимогам антикорупційного законодавства (додається).

Кабінет Міністрів України у своєму висновку від 20.03.2015 року, не підтримує зазначений законопроект (додається).

Під час обговорення законопроекту було зауважено, що відповідно до прийнятого Верховною Радою України 12 лютого 2015 року Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)" змінюються підходи до надання і оплати адміністративних послуг, а також принципи оплати праці працівників виконавчої служби. Але у положеннях прийнятого Закону України, встановлено норми про оплату праці працівників виконавчої служби, які не відповідають загальним принципам оплати праці державних службовців, а саме - встановлюється винагорода в розмірі 5 відсотків стягнутої суми, що отримує безпосередньо виконавець, при чому виконавчий збір стягується незалежно від вчинення державним виконавцем заходів примусового виконання. Запровадження цих норм може не сприяти покращенню виконання державними виконавцями їх функцій та створить прецедент отримання держслужбовцями винагороди в розмірі відсотків від коштів, які надійшли до державного бюджету чи спеціальних фондів в результаті виконання посадовцями їхніх безпосередніх посадових обов'язків.

Опрос