Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в Закон Украины "Об образовании" (относительно повышения уровня престижности педагогического труда)

Заключение к проекту закона Украины от 13.02.2015 № 2142
Дата рассмотрения: 20.10.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення зміни до Закону України "Про освіту" (щодо підвищення рівня престижності педагогічної праці)" (N 2142 від 13.02.2015 р.)

У законопроекті пропонується встановити педагогічним, науково-педагогічними працівникам та іншим категоріям працівників навчальних закладів надбавки за престижність праці у фіксованому розмірі - 20 та 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) (стаття 57 Закону України "Про освіту").

Головне науково-експертне управління загалом не заперечує проти посилення матеріального забезпечення педагогічних працівників.

Водночас вважає за доцільне відмітити, що у статті 57 Закону України "Про освіту" вже закріплені певні гарантії в оплаті праці педагогічним та науково-педагогічним працівникам (виплата надбавок за вислугу років щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки - 10 відсотків, понад 10 років - 20 відсотків, понад 20 років - 30 відсотків; надання педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків; виплата педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки).

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України N 373 від 23 березня 2011 року "Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування" з метою підвищення престижності праці педагогічних працівників вже було встановлено надбавку у граничному розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), яка визначається керівником закладу (установи) у межах фонду оплати праці.

Встановлення на рівні закону відповідної надбавки, виплата якої не залежатиме від розсуду керівника закладу, підвищує рівень соціальної захищеності педагогічних працівників. Проте вказана законодавча пропозиція потребує уточнення в частині диференціації розмірів та умов призначення надбавок, оскільки не зрозуміло, яким категоріям працівників здійснюватимуться виплати 20 чи 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос