Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования механизмов борьбы с терроризмом

Заключение к проекту закона Украины от 13.02.2015 № 2139
Дата рассмотрения: 18.03.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів боротьби з тероризмом"

У законопроекті пропонується внести до законів України "Про Службу безпеки України", "Про Раду національної безпеки і оборони України", "Про боротьбу з тероризмом" та "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" низку змін, з метою запровадження механізму щодо визнання організацій терористичними (див. Пояснювальну записку до проекту).

Головне науково-експертне управління, проаналізувавши законопроект, підтримує його мету, але вважає його прийняття недоцільним з огляду на таке.

27 січня 2015 року Верховною Радою України у першому читанні був прийнятий проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання організацій терористичними" (N 1840 від 26 січня 2015 року), який спрямований на врегулювання тих же суспільних відносин, що і законопроект, який розглядається. Враховуючи це та приписи частини першої статті 100 Регламенту Верховної Ради України, слід визнати, що проект N 2139 фактично є альтернативним щодо проекту N 1840. Верховна Рада України 27 січня 2015 р. прийняла законопроект N 1840 за основу у першому читанні. Відповідно до вимог пункту 4 частини другої статті 94 Регламенту Верховної Ради України наявність прийнятого в першому читанні законопроекту, щодо якого внесений проект є альтернативним, є підставою для повернення внесеного законопроекту суб'єкту права законодавчої ініціативи без його включення до порядку денного сесії та розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

Опрос