Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Раздел XX "Переходные положения" Налогового кодекса Украины относительно создания стабильных условий налогообложения для привлечения инвестиций в агропромышленный комплекс Украины

Заключение к проекту закона Украины от 19.06.2015 № 2136а
Дата рассмотрения: 30.06.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо створення стабільних умов оподаткування для залучення інвестицій у агропромисловий комплекс України"

У законопроекті шляхом доповнення підрозділу 8 Розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим пунктом 5 пропонується "встановити, що умови оподаткування визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу (в редакції, що діє станом на 01 липня 2015 року) не можуть бути змінені до 01 січня 2020 року". Зазначеною нормою підпункту 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України встановлено, що сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, відносяться до четвертої групи платників єдиного податку.

У Пояснювальній записці до законопроекту необхідність його прийняття обгрунтовується тим, що вищезазначена законодавча норма "суттєво спрощує ведення агропромислового бізнесу в Україні". Крім того, "суттєвим критерієм, на який орієнтуються як вітчизняні товаровиробники, так і іноземні інвестори, є стабільність бізнес-клімату. Багато в чому цей показник залежить від стабільності законодавства в державі. Постійна зміна правил і умов ведення бізнесу вкрай негативно впливає на розвиток підприємництва в Україні", і тому "необхідним є забезпечення збереження існуючих правил оподаткування для аграрного бізнесу України як для одного з найбільш ефективних на сьогодні та перспективних в майбутньому".

Головне управління, поділяючи позицію суб'єкта права законодавчої ініціативи, що стабільність податкової системи є одним з важливих факторів підтримки та захисту підприємницької діяльності, в тому числі аграрного бізнесу, особливо в умовах, які склались на цей час в Україні, водночас вважає, що встановлення пропонованої законопроектом заборони щодо зміни податкового законодавства не матиме юридичного значення.

Адже законодавче введення заборони на зміну "до 01 січня 2020 року" умов оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників, які застосовують спрощену систему оподаткування, не є і не може бути перешкодою для внесення суб'єктами права законодавчої ініціативи на розгляд парламенту законопроектів з цих же питань. Така заборона обмежуватиме права суб'єктів права законодавчої ініціативи, які визначені статтею 93 Конституції України, та повноваження Верховної Ради України приймати закони з питань, визначених у статтях 85 та 92 Конституції України.

Опрос