Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно развития рынка транспортных средств, оснащенных электрическими двигателями, и снижения энергетической зависимости Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 13.02.2015 № 2132
Дата рассмотрения: 21.04.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо розвитку ринку транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, та зниження енергетичної залежності України)"

У законопроекті з метою створення на законодавчому рівні сприятливих умов для стимулювання придбання та використання екологічного транспорту в Україні пропонується звільнити від оподаткування:

податком на додану вартість та акцизним податком - операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, та комплектуючих до них;

акцизним податком - операції з ввезення на митну територію України та реалізації вироблених в Україні кузовів для автомобілів, оснащених електричними двигунами;

податком на додану вартість - послуги з перевезення пасажирів на таксі, оснащених електричними двигунами, та надання пасажирського транспорту в оренду (лізинг, прокат, перевезень на замовлення), у разі, якщо такі колісні транспортні засоби оснащені виключно електричним двигуном.

Головне управління, погоджуючись з аргументацією суб'єктів права законодавчої ініціативи щодо необхідності зниження залежності України від імпорту пального на транспорті засоби, а також враховуючи євроінтеграційний напрямок розвитку України, разом з тим вважає за доцільне висловити таке.

Відповідно до п. 1 розділу II проекту "цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування", що не відповідає принципу стабільності податкового законодавства, закріпленому у пп. 4.1.9 п. 4.1 ст. 4 Податкового кодексу України, за яким "зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року".

У супровідних до проекту документах відсутня чітка інформація про прогнозні величини бюджетних втрат і додаткових бюджетних надходжень, яких можна очікувати в результаті його прийняття. Звертаємо увагу на те, що відповідно до вимог ст. 91 Регламенту Верховної Ради України та ч. 1 ст. 27 Бюджетного кодексу України до проекту слід надати належне фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки).

Опрос