Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об охране культурного наследия" (относительно предоставления объектам подводного культурного наследия статуса Морского мемориала)

Заключение к проекту закона Украины от 19.06.2015 № 2129а
Дата рассмотрения: 03.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про охорону культурної спадщини" (щодо надання об'єктам підводної культурної спадщини статусу Морського меморіалу)" (реєстр. N 2129а від 19.06.2015 р.)

У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до Закону України "Про охорону культурної спадщини" дати визначення та визначити статус Морського меморіалу, затвердити перелік об'єктів з цим статусом, порядок визначення та затвердження меж його національної юрисдикції, встановити порядок отримання дозволів для проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт та заборонити проведення будь-яких форм діяльності (крім наукових досліджень або інвентаризації) на об'єктах підводної культурної спадщини зі статусом Морського меморіалу.

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, "є взяття під особливу охорону об'єктів підводної культурної спадщини, на яких загинули люди, шляхом надання їм статусу Морських меморіалів".

Головне науково-експертне управління щодо поданого законопроекту висловлює такі зауваження і пропозиції.

1. У законопроекті пропонується внести зміни до Закону "Про охорону культурної спадщини", доповнивши ч. 1 ст. 1 новим абзацом такого змісту: "Морський меморіал - об'єкт підводної культурної спадщини - місце масової загибелі людей, якому надається спеціальний статус, що передбачає його виключну недоторканість, за винятком потреб наукових досліджень або інвентаризації".

Головне управління погоджується з необхідністю збереження об'єктів підводної культурної спадщини, але разом відмічає, що виходячи з визначення терміну "об'єкт культурної спадщини", який міститься в ч. 1 ст. 1 вищезазначеного Закону, всі без виключення "водні об'єкти (об'єкти підводної культурної та археологічної спадщини)" є частиною об'єктів культурної спадщини. А тому виокремлення у законопроекті такого об'єкта підводної культурної спадщини як "Морський меморіал" в окремий підвид об'єктів культурної спадщини вважаємо дещо некоректним та маловмотивованим з правової точки зору, оскільки у Законі України "Про охорону культурної спадщини" вже передбачено охорону всіх об'єктів культурної спадщини, включаючи й такі, що знаходяться під водою.

Опрос