Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О столице Украины - городе-герое Киеве" (относительно порядка назначения председателя Киевской городской государственной администрации)

Заключение к проекту закона Украины от 19.06.2015 № 2128а
Дата рассмотрения: 07.08.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо порядку призначення голови Київської міської державної адміністрації)" (реєстр. N 2128а від 19.06.2015 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (далі - Закон) з метою його приведення до вимог Конституції України та Рішення Конституційного Суду України від 25 грудня 2003 р. N 21-рп/2003 в частині порядку призначення голови Київської міської державної адміністрації (п. 2 Пояснювальної записки).

За результатами аналізу поданого проекту Головне управління вважає за доцільне зазначити наступне:

У проекті пропонується у ч. 2 ст. 10-1 Закону замінити чинну відсильну норму приписом про те, що Президент України призначає головою Київської міської державної адміністрації особу, яка обрана Київським міським головою. Запропоновані новели не викликають принципових заперечень, оскільки за змістом ч. 1 статті 10-1 Закону "виконавчим органом Київської міської ради є Київська міська державна адміністрація, яка паралельно виконує функції державної виконавчої влади, що є особливістю здійснення виконавчої влади в місті Києві", тож звідси випливає, що на посаду голови Київської міської державної адміністрації має бути призначена особа, обрана територіальною громадою м. Києва на посаду Київського міського голови, який відповідно до ч. 2 ст. 141 Конституції України і має очолювати виконавчий орган ради - Київську міську державну адміністрацію.

Опрос