Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев наземных транспортных средств" (относительно повышения гарантий пострадавшим в дорожно-транспортных происшествиях и совершенствования системы органов управления и контроля МТСБУ)

Заключение к проекту закона Украины от 06.07.2015 № 2122а-1
Дата рассмотрения: 14.09.2015 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (щодо підвищення гарантій потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах та вдосконалення системи органів управління та контролю МТСБУ)" (реєстр. N 2122а-1 від 06.07.2015 р.)

У проекті пропонується підвищити ефективність функціонування Моторно-страхового бюро України (МТСБУ) та поетапно підвищити розмір страхової суми за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У змінах до ст. 9 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (далі - Закон) пропонується поетапно до 2020 року підвищити розмір страхової суми за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих до 1 мільйона гривень, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих - до 500 тисяч гривень. Звертаємо увагу, що запропоноване в проекті 10-тикратне збільшення розміру страхової суми не узгоджується з пунктом 9.5 статті 9 Закону, відповідно до якого розміри страхових сум переглядаються Уповноваженим органом відповідно до рівня інфляції та індексу споживчих цін. Зазначимо, що, за даними Державної служби статистики України (http://www.ukrstat.gov.ua), індекс споживчих цін у червні 2015 року у порівняння з аналогічним періодом минулого року склав 157,5 %. Вважаємо, що під час розрахунку запропонованих розмірів страхового відшкодування повинна враховуватись вірогідність погіршення фінансового стану страхових компаній у випадку збільшення кількості страхових випадків та одночасного звернення страхувальників за відшкодуванням завданої ними шкоди майну та здоров'ю потерпілих.

2. Головне управління не підтримує об'єднання функцій президії МТСБУ з функціями Координаційної ради МТСБУ у запропонований у проекті спосіб. Це пояснюється тим, що відповідно до положень п. 46.1 ст. 46 Закону Координаційна рада МТСБУ є органом, що здійснює нагляд та контроль за діяльністю МТСБУ, в той час як Президія МТСБУ згідно з п. 47.1 статті 47 Закону, здійснює загальне керівництво діяльністю МТСБУ. За цих умов поєднання в одній особі контролюючого та виконавчого органу може суттєво ускладнити діяльність МТСБУ. Зокрема, це стосується покладення на контролюючий орган МТСБУ невластивих йому повноважень зі встановлення порядку регламентних виплат, затвердження кошторису фінансування статутної діяльності, формування та розміщення страхових резервних фондів (зміни до статей 41, 42 та 43 Закону), а також створення виконавчого комітету Координаційної ради та передачі йому функцій від самої Ради (доповнення п. 46.1 статті 46 Закону).

Опрос