Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об оценке земель" (относительно дополнения перечня субъектов оценочной деятельности, которые не могут проводить экспертную оценку)

Заключение к проекту закона Украины от 12.02.2015 № 2113
Дата рассмотрения: 19.05.2015 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 19 травня 2015 року розглянув проект Закону України про внесення змін Закону України "Про оцінку земель" (щодо доповнення переліку суб'єктів оціночної діяльності, які не можуть проводити експертну оцінку)", поданий народним депутатом України Ліньком Д. В. (реєстр. N 2113) і зазначає наступне.

Проектом Закону України пропонується шляхом внесення змін до статей 4 та 14 Закону України "Про оцінку земель" встановити фактори, що визначають ціну земель, доповнити перелік суб'єктів оціночної діяльності, які не можуть проводити експертну грошову оцінку, а також заборонити проведення такої оцінки у разі, якщо її замовником є суб'єкт господарювання, керівництво якого має родинні зв'язки з оцінювачем.

Проте, запропоновані зміни до статті 4 Закону України "Про оцінку земель" суперечать статтям 1, 19 зазначеного Закону та статтям 3, 632 Цивільного кодексу України.

Зокрема, відповідно до статті 1 Закону України "Про оцінку земель" експертна грошова оцінка земельних ділянок результат визначення вартості земельної ділянки та пов'язаних з нею прав оцінювачем (експертом з питань оцінки земельної ділянки) із застосуванням сукупності підходів, методів та оціночних процедур, що забезпечують збір та аналіз даних, проведення розрахунків і оформлення результатів у вигляді звіту.

Опрос